Kukiz ’15 tworzy nową formułę dla młodych Polaków popierających idee zmian systemowych. Każdy z nich może dołączyć do niepartyjnej młodzieżówki i współtworzyć własny Klub Młodych we własnej miejscowości. 

Zmiany w Polsce mogą wprowadzić przede wszystkim przez młodych, prężnie działających ludzi, nieobciążonych poprzednim i obecnym systemem – mówi poseł Jakub Kulesza. Nowe pokolenie Polaków w wieku poniżej 30 lat to aż 20% wyborców, a reprezentuje ich jedynie 3% posłów w tej kadencji. – W czasie, gdy stare wygi koncentrują się na walce plemiennej, my, młodzi stawiamy sobie ambitne cele i dążymy do ich realizacji. Teraz przed nami stoi kolejne wyzwanie, aby w IX kadencji Sejmu dokonała się zmiana pokoleniowa.  Nie tylko ilościowa, ale przede wszystkim jakościowa – przekonuje Kulesza.

Szansa na nowe elity

Przewodniczący ugrupowania Paweł Kukiz podkreśla jak ważne dla niego jest to, aby nowe pokolenia zajęły miejsca polityków, którzy rządzili Polską przez ostatnie kilkadziesiąt lat. – To właśnie w nich upatruję szansę na zmianę systemu w kraju – mówi.

 

Jednym z pierwszych zadań Klubów będzie zapoczątkowanie działań lokalnych, np. przygotowanie spotkania obywatelskiego w swojej miejscowości czy przygotowanie propozycji interpelacji – mówi poseł Elżbieta Borowska. – Jako młodzi posłowie mamy obowiązek pomóc naszym rówieśnikom, stąd nasze pełne wsparcie w tworzeniu Klubów. Od początku kadencji dostajemy sygnały, że konieczna jest przestrzeń dla ambitnych, młodych ludzi, która nie będzie polegała na tzw. „noszeniu teczki za posłem”. Działalność, którą proponujemy to możliwość rozwinięcia swoich umiejętności, zainteresowań i zaprezentowania siebie w lokalnym środowisku. Planujemy także wiele aktywności o charakterze edukacyjnym dla członków Klubów – dodaje Borowska.

Doskonała oferta dla Młodych 

Klub Kukiz ’15 jest najczęściej popieranym ugrupowaniem przez młodych wyborców w przedziale wiekowym 20 – 30 lat. Koncepcja Klubów Młodych Kukiz ‘15 ma na celu zintegrowanie tej grupy wiekowej i przygotowanie jej do działania w przestrzeni społeczno-politycznej. Do założenia klubu potrzebne są minimum trzy osoby zarejestrowane przez stronę internetową klubymlodych.pl. Całość projektu koordynuje dwoje współprzewodniczących, posłowie Jakub Kulesza i Elżbieta Borowska.

Napisz do nas!

Wyślij nam wiadomość!

imię i nazwisko (wymagane)

adres e-mail (wymagane)

temat wiadomości

wiadomość

 Młodzieżówka w Social Media: Facebook Twitter

+48 536 163 626 kontakt [at] klubymlodych.pl

copyleft 2020 Kluby Młodych Kukiz `15

Polityka prywatności

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account