Ostatniego czerwca br. do Sejmu zjechali się członkowie Klubów Młodych Kukiz’15. Na początku spotkania około stu klubowiczów z 24 klubów wysłuchało raportu z działalności Klubów Młodych przygotowanych przez posłów – Elżbietę Zielińską i Jakuba Kuleszę. Organizacja wzbogaciła się o nowych posłów-opiekunów: Łukasza Rzepeckiego, Pawła Szramkę, Norberta Kaczmarczyka i Błażeja Pardę, którzy będą wspierali działania swoim doświadczeniem. Prawie 1,5 roku działalności przyniosło imponujące rezultaty. Kilkuset zaangażowanych ludzi przeprowadziło ponad 200 akcji społecznych, 47 projektów interpelacji i 54 spotkania otwarte promujące ruch Kukiz’15, co było konsekwencją projektu „Gry o Polskę”.

Na tym zjeździe po raz pierwszy w historii została powołana Rada Klubów Młodych K’15 – każdy aktywny Klub zgłosił do Rady swojego przedstawiciela. Spośród wskazanych członków wybrano pięć osób, które utworzyły Prezydium Rady KM K’15. Działania te nadają nową jakość organizacji, która do tej pory działała spontanicznie, bez wyraźnych struktur.

Do życia powołano także grupę medialną złożoną z ochotników, co na pewno pozytywnie wpłynie na promocję podejmowanych aktywności i wizerunek Klubów Młodych.

Oprócz działań organizacyjnych, na spotkaniu także omawiano propozycje do nowego projektu „Konstytucja Nowego Pokolenia”. Dyskusja nad zmianami w najważniejszym dokumencie państwa była ożywiona, świadomość zbliżającego się referendum motywowała do kreatywności i krytycznego podejścia do propozycji.

Najbliższe plany Klubów Młodych obejmują integrację członków przed zbliżającym się okresem intensywnej pracy. Przygotowania będą obejmowały projekt „Konstytucja Nowego Pokolenia” oraz „Gra o Podwórko”, które dotyczą wydarzeń mających się rozegrać w jesieni tego roku – szczegóły projektów będą ujawniane stopniowo.

Napisz do nas!

Wyślij nam wiadomość!

imię i nazwisko (wymagane)

adres e-mail (wymagane)

temat wiadomości

wiadomość

 Młodzieżówka w Social Media: Facebook Twitter

+48 536 163 626 kontakt [at] klubymlodych.pl

copyleft 2020 Kluby Młodych Kukiz `15

Polityka prywatności

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account